ZiskejZdravi.cz

Čárkl dřevěné uhlí je „staronovým“ lékem

V naší moderní době, která dává důraz na vědecké výsledky, bylo zavrženo mnoho takzvaných „babských rad" a léty ověřených přírodních prostředků. Některé si zavržení opravdu zasloužily, ale některé upadly v zapomnění neprávem. Takovým přírodním prostředkem, který má opravdu svou velkou účinnost a přitom je jednoduchý, je dřevěné uhlí. Je to tak jednoduchý prostředek, že možná proto upadl v zapomnění.

Čárkl - dřevěné uhlí, které vám můžeme nabídnout, má široké účinky. Zbavuje tělo zánětů, a především byl ceněn pro své účinky detoxikační. Dřevěné uhlí zbavuje tělo jedů a nejrůznějších nahromaděných látek, které do těla nepatří. To lidé v dřívějších dobách chápali a proto využívali nejrůznější detoxikační prostředky od půstu přes byliny a dřevěné uhlí. Dnešní moderní člověk jen zřídkakdy chápe to, že je potřeba se omezit a umožnit tak svému tělu zbavit se nahromaděných škodlivin.

Když požijete dřevěné uhlí, jeho částečky vtahují skrze elektrostatický náboj dovnitř jedy. Jeho tajemstvím je tedy adsorpce. Jedy se přichycují na jeho povrchu, a tak jsou bezpečně z těla odstraněny. Tak může v těle pokračovat proces léčení, aniž by byl napadán škodlivými chemikáliemi nebo farmaky. Hlavní schopností uhlí je tedy adsorpce toxinů, a toto uhlí je tak ideálním činitelem v potlačování intoxikace těla. Většina lékařských pohotovostí v USA používá roztok aktivovaného dřevěného uhlí jako první pomoc při předávkování nebo náhodných otravách.

Na jakém principu tedy čárkl funguje? Adsorbce není totéž co absorbce. Definice adsorpce je: „přichycení látky k povrchu jiné látky." Toto „navázání" zabraňuje následnému uvolnění toxinů, ke kterému by mohlo někdy později dojít, pokud by jed byl pouze vsáknut nebo absorbován. Dřevěné uhlí adsorbuje mnoho škodlivých chemických sloučenin, ale je dokázáno že neadsorbuje například vitamíny a jiné pro tělo důležité látky. Má ale tendenci redukovat cukr a cholesterol, což lze využít spíše pozitivně. Můžeme říci, že je čárkl tím nejsilnějším a uvážíme-li že je možná i domácí výroba, tím nejlevnějším adsorbentem z přírodních prostředků. Mnoho jiných dostupných adsorbentů má cenu minimálně o třetinu ne-li o polovinu dražší. Dřevěné uhlí je složeno z téměř čistého uhlíku, a s jeho užíváním nejsou krom zácpy spojená žádná rizika. Samozřejmě pokud užíváte pravidelně nějaké důležité léky , musíte dát pozor, protože i tyto léky může čárkl vstřebat. Studie a anamnézy, jak u živočichů, tak u lidí, ukázaly, že pravidelné užívání velkého množství dřevěného uhlí nezpůsobilo žádné rozpoznatelné vedlejší účinky. Zároveň také studie toxicity při kontaktu s kůží nebo inhalaci neukázaly žádné vedlejší účinky. Je jisté, že čárkl nedokáže vyléčit každou chorobu či problém, je ale výrazným pomocníkem při problémech, prevencí a v mnohých případech se osvědčil skutečně zázračně. Není náhodou že se v přírodě dá najít takovýto jednoduchý a účinný lék. Svědčí to o velké Boží moudrosti a lásce k nám lidem.

Text: ZiskejZdravi.cz

 

 Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody