ZiskejZdravi.cz

Jablečná očistná, léčebná, a redukční kůra

Říká se, že jedno jablko denně je půl zdraví a je to pravda. Krom toho ale můžeme jablko využít při mnoha obtížích jako léčebné diety. Pročistí nám nejen zažívací systém, ale i ledviny, posílí cévní systém a pomůže zbavit obezity či vysokého tlaku.

Jarní a podzimní očistná a redukční kůra

Tato dieta spočívá v tom, že 3 až 5 dní konzumujeme pouze 1,5 až 2 kilogramů (podle toho, jak velký máme hlad) jablek denně. K tomu pravidelně pijeme 3 litry čisté neperlivé vody denně.

Léčebná dieta při oběhových a ledvinových nemocech

Máte nemocné srdce, ledviny, nebo trpíte vysokým tlakem či obezitou? Doporučuje pravidelně jednou týdně zařadit tzv. jablečný den. Tento jablečný den se smí sníst 12-15 jablek za den nic jiného.

„Vídeňský klinik Jagič léčil 2-3 dny jen jablečným kompotem a dosáhl při zánětu ledvin, vodnatelností, srdečních a cévních onemocnění velmi pěkných výsledků. Připravil z 1,5 kg slazený kompot, který podával nemocným" (Zdraví je základem životního štěstí, Mudr.E Schneider.)

Léčba žaludečních a střevních obtíží a infekcí

Každé 2 hodiny podáváme nastrouhaná neloupaná jablka. Denně jich můžeme sníst až 1,5 kg. Nic jiného nejíme a vyhneme se jiným lékům. Ovocné kyseliny, třísloviny, koloidní látky, které na sebe vážou vodu a látky minerální léčí téměř zázračně.

Šťáva a čaj z jablek

Šťáva a čaj z jablek občerstvuje, ale také působí jako uklidňující prostředek na nervy a posiluje celkově organismus. Šťávu si připravujeme pokud možno čerstvou z nezkaženého ovoce, aby se do těla nedostaly zárodky hniloby a plísní.

Pozor! Pokud máte ovoce z obchodu, je nutné dát pozor na chemické ošetření ovoce a jablka raději loupat. Nejlepší je zajistit si jablka ze soukromého zdroje, či přímo v ovocném sadu či trzích.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody