ZiskejZdravi.cz

Masáž zad

Masáž podporuje krevní oběh v masírované oblasti a tím dochází k zlepšení metabolismu, tedy k zvýšenému vylučování odpadních látek a lepšímu využití kyslíku a živin.

Masáž se tedy dá doporučit při nejrůznějších bolestech zad jak revmatických, ischiasu, bolesti šíje i plotének, ale také při zánětech horních i dolních cest dýchacích, kdy se při masáži stimuluje zánětem postižená oblast. Masáž by měla být prováděná na tvrdším povrchu a pokud je to možné, může si pacient lehnout i na teplou zem. Páteř by měla být v rovině, ale pokud je to nepříjemné může být i hlava na stranu. Ruce mohou být podél těla, ale pokud chcete i u hlavy. Nejezděte rukama přes hrany lopatek, masírujte pouze po svalech, a v oblasti ledvin, kde není hrudní koš bychom neměli tlačit. Při masáži zad postupujeme od horní části hýždí nahoru, a při cestě zpátky spíše lehce hladíme. Po masáži je dobré masírovaného otřít a nabídnout sklenici vody.

1.Tření.  Masáž začneme třením. Postavíme se na konec stolu, a teplé dlaně spolu s masážním olejem položíme na jednu stranu zad, co nejvýše k hlavě, a to tak, aby vaše prsty směřovaly lehce směrem k páteři. Rukama kloužeme souvislým tlakem po celé délce zad. Využívejte přitom váhu svého těla. V prohlubeninách po obou stranách páteře vyvineme větší tlak.

2. Hnětení krku, ramenou a hýždí.

3. Vytírání.

4. Roztírání. Na obě strany páteře Přiložte palce (prsty) svých rukou. Masírujte malými kroužky a začněte u krku a pokračujte po celé délce páteře. Opakujte třikrát.

5. Tření.

6. Tepání. Pouze v těch místech, kde jsou vnitřní orgány chráněné kostmi, ale při relaxační masáži tepání vynecháme. Tepání je součástí především masáže sportovní.

7. Chvění. Masáž konečky prstů.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody