ZiskejZdravi.cz

Výroba tinktury z echinacei

Výroba koncentrované bylinné tinktury je skvělým způsobem, jak využít zdravé přínosy této byliny. Tinktura z Echinacey je snadná na přípravu a jednoduchá k použití. Tinktura má velmi dlouhou trvanlivost a je připravena k použití v případě potřeby. Tinktury zachovávají a soustředí vlastnosti bylin, což je činí efektivnějšími a trvanlivějšími. Echinacea je k tomu velmi dobrá, prootže je to žádaná a velmi účinná bylinka podporující imunitu, pomáhající při nemocech dýchacího i močového traktu.

Požadované množství hotové tinktury nakapejte do hrnečku a zalijte vroucí vodou, aby vyprchal akohol! Alkohol ničí mozkové buňky a to i v malém množství.

 

Vše, co budete potřebovat k přípravě tinktury z Echinacy, je:

Čistý skleněný džbán ( půllitr ) a víko

Konzumovatelný alkohol (80 procentní vodka, jablečný ocet nebo rostlinný potravinářský glycerin))..................300 ml

Vaše bylina Echinacea ( použijte kořen, květ a list )..................30 g

Ujistěte se, že vypláchnete veškeré nečistoty z kořenů rostlin a ujistěte se, že se pod okvětními lístky nebo lístky nezachycuje žádný hmyz.

Síla tinktury se měří v poměru hmotnost / objem, čtené v gramech. To nefunguje velmi dobře u lehkých rostlin, ale i přesto se snažíme zvážit rostlinný materiál, abyste dosáhli alespoň 1:10 poměru byliny / alkoholu ( 30 g Echinacey na 300 ml alkoholu ). Čím více echinacey přidáte, tím to bude silnější, ale jen se ujistěte, že váš alkohol vaše bylinky zakrývá. S poměry 1: 4 a dokonce 1: 2 se u méně objemných rostlin setkáte. V případě potřeby kořen rozemlete, nakrájejte a bylinky promíchejte. Čím větší plocha povrchu je vystavena alkoholu, tím snadnější bude proces extrakce.

Skladování:

Skladujte na temném, suchém a chladném místě.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody