ZiskejZdravi.cz

Obklad s dřevěným adsorpčním uhlím

Jednou z léčebných forem jak užít čárkl dřevěné uhlí je obklad. Ve formě obkladu má často i velmi rychlé účinky, kdy dokáže ulevit například od bolestí břicha, či léčit zánět oka, zmírnit i odstranit alergickou kožní reakci. V kilovém balení dostanete čárkl v našem eshopu.

3 pol. lž. čerstvě pomixovaného lněného semínka, či mouky na zahuštění

1-3 pol.lž. práškového adsorpčního uhlí - promíchejte

1 šálek vody

Na menší oblast (třeba oko) postačí:

1 pol. lž lněného mletého semínka, či mouky a

½ -1 pol. lž čárklu

Vše smíchejte dohromady. Voda by měla být vlažná, ne horká ani studená a kaše by měla mít přibližně konzistenci zubní pasty. Když máte vytvořenou takovou tu pastu nebo kaši, nanesete jí na předem připravený papírový ubrousek či kuchyňskou utěrku. Podle místa postižení si odhadnete velikost a kaši neroztírejte až do okrajů ubrousku. Ubrousek pak přehněte, pokud je to větší tak přiložte z vrchu další. Takto přiložte obklad na postižené místo, překryjte igelitovou fólií a zafixujte nějakým šátkem, čelenkou, čepicí či obinadlem. Obklad nechte působit dle potřeby, ale nejlépe 6-10 hodin.

Z vlastní zkušenosti víme, že například když děti bolelo břicho 30 minutový obklad postačil k tomu, aby bylo po všem a zánět očí (silně červené oči, ale zatím bez hnisu) vyléčil 20 minutový obklad 3x denně za dva dny. Nelze toto paušalizovat na jiné případy, ale vyzkoušejte sami tyto léčivé účinky dřevěného uhlí. Své zkušenosti nám můžete napsat.

Z pera průkopnice zdravého životního stylu Ellen Whiteové:

Uhlí odstraňuje záněty a intoxikaci

Sestra X je zdravotní sestrou i lékařem pro celou zdejší oblast. Volali ji, aby léčila ty nejsložitější případy, a vše se zdařilo. Někdy jsme z našeho domu udělali nemocnici, a vzali jsme do něj nemocné, o které jsme pečovali. Nemám čas vypsat Vám o všech těch uzdraveních, kterých jsme dosáhli nikoli pomocí chemických léků, ale používáním vodoléčeb. Široce také používáme dřevěné uhlí ve formě zábalů. Odstraňuje totiž záněty a toxíny. Učíme neznalé porozumět zákonům zdraví a také si ho udržet. Lt74/99

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody