ZiskejZdravi.cz

Masáž obličeje

Chcete-li mít krásnou pleť, zpomalit proces stárnutí či zbavit se kruhů pod očima vyzkoušejte si pravidelnou masáž obličeje. Tuto techniku zvládnete hravě sami a pomůže vám rozzářit váš obličej.

Mnozí lidé nechtějí používat pro masáž obličeje roztírací prostředek, protože některé typy pleti jsou dostatečně mastné. Nicméně s trochou jemného oleje bude masáž příjemnější. Pokud nechcete používat drahé kosmetické přípravky, vyzkoušejte třeba olivový či jiný panenský olej. Samozřejmostí je před masáží pleť dobře očistit a umýt ruce, aby se neroznášely zárodky bakterií. Pokud pleť trpí akné ve větší míře, tak masáž neprovádíme, aby se akné nešířilo.

Nezapomínejme, že k pěknému vzhledu vaší pleti je, krom masáže, nutné dostatečné pití čisté vody, pravidelný spánek a zdravá životospráva. Krom toho je také každý stres ve tváři patrný, zkuste proto hledat Vyšší moc, s kterou jde v životě vše lépe a při poznání smyslu vašeho života se vám uleví.

 

  • Při masáži nevyvíjejte velký tlak. Pokud je tvář překrvená, namočte si ruce do chladné vody.

  • Jemně promasírujte krouživými pohyby špičkami prstů rukou své čelo. Začněte uprostřed a pokračujte směrem ke spánkům.

 

  • Jemně promasírujte celou tvář krouživým pohybem konečků prstů. Pleť obličeje vždy masírujte od středu obličeje směrem ven (ke spánkům nebo uším).

 

  • Pleť krásně prokrvíte a rozzáříte, když budete provádět jemné „poštipávání" kůže na tvářích palcem a prostředníčkem. Nemělo by to být příliš bolestivé ani nepříjemné. Tam kde je kůže příliš tenká a citlivá - kolem očí poštipávání neprovádíme.

 

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody