ZiskejZdravi.cz

Masáž končetin

Často vás bolí nohy, ruce? Trpíte pocitem těžkých nohou, prochladlými prsty? Za tyto projevy může náš špatný životní styl. Od špatné životosprávy, přes pití jen malého množství čisté vody, přes nedostatečný pohyb po stres.

Lymfa, která má za úkol odvádět škodliviny z těla špatně proudí našimi končetinami a tak vznikají problémy. Je potřeba toto zdravé proudění lymfy podpořit a zamyslet se nad naším životním stylem dříve, než se v našem organismu projeví vážnější nemoci. Proudění lymfy můžete podpořit i masáží. Zde platí důležité pravidlo: masírujeme směrem nahoru k srdci - od prstů na rukou masírovat k ramenům, a u nohou od prstů nahoru ke kolenům a dále až na hýždě. Masáž má být spíše jemná, nemusí se příliš tlačit, protože lymfa se nachází pod povrchem těla. Kde jsou viditelné žíly, zvlášť křečové a jamky tam netlačíme.

Horní končetinu nejdříve natřete krémem či masážním olejem a začněte třepáním oběma rukama. Dlouhým, rovnoměrným tlakem masírujte končetinu směrem od prstů k rameni. Rameno obkroužíte a sklouznete opět dolů. Takto to několikrát zopakujte a vyměňte končetiny. Pokračujte hnětením jako když zpracováváte těsto, roztíráním, kdy promneme zápěstí klouzavým pohybem palce a prstů a pokračujeme opět směrem nahoru k rameni. Dlouhými rytmickými pohyby třeme, rychlými pohyby bříšky prstů, nebo hranou dlaně tepeme a na závěr chvění - masírujeme jen lehce konečky prstů.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody