ZiskejZdravi.cz

Cibule má antibiotické účinky

Cibule stejně tak, jako česnek, obsahuje allicin, který působí antibakteriálně u širokého spektra infekčních onemocnění. Platí, že červená cibule má účinky silnější. Nejsilnějšími léky proti infekcím jsou antibiotika. Penicilín a jiné podobné léky jsou velkou pomocí, která v historii zachránila nejednomu člověku život.

Kromě pozitivních účinků přinášejí ale antibiotika i množství negativních, a krom toho si na ně mikroorganismy vytvářejí rezistenci a léky tak pozbývají proti určitým druhům své síly. V přírodě ale najdeme mnoho druhů rostlin, které vykazují také antibiotické vlastnosti, ovšem bez vedlejších účinků a co více, mikroroganismy se na ně nestávají rezistentními. Jsou tedy cenným pomocníkem tam, kde ještě není potřeba medicínské síly, či jako výborná prevence. Takovou pomocí pro nás může být cibule. Zařaďte jí nejen do svého jídelníčku, ale také mezi léky první volby.

Cibule se uplatní při léčbě:


angíny, bronchitidy, kašle, rýmy

urychluje dozrávání vřídků, nežitů, dlouho se nehojících ran

zlepšuje výměnu cukrů

podporuje lepší vylučování trávicích šťáv

pomáhá při hospodaření s vodou - odvodňovat při nemocech krevního oběhu a ledvin

pomáhá rozpouštět krevní sraženiny

snižuje hladinu krevního cholesterolu

zklidňuje nervový systém

zbavuje organismus cizopasníků

léčí onemocnění štítné žlázy

neutralizuje hmyzí jedy

má protinádorové účinky

ovlivňuje alergie a působí proti astmatu

ovlivňuje hypertrofii prostaty

Cibulový čaj

Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

Dýchání aróma cibule

Máte rýmu nebo zánět nosních dutin? Vdechujte aroma z nakrájené cibule! Pravdou je, že při tom sice uroníte nějakou tu slzu, ale zato se jedná o účinný recept.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody