ZiskejZdravi.cz

Horká lázeň nohou se zábalem

Hydroterapie je starou a úspěsnou metodou léčby mnoha nemocí. Některým lidem se do takovéto léčby nechce, protože tyto metody vyžadují určitý čas a námahu, ale tato námaha se často bohatě vrátí. Jednou z metod kterou velmi doporučujeme a která, pokud je použita hned při objevení se prvních příznaků, je velmi účinná je horká lázeň nohou následovaná přelitím studenou vodou. Je to jednoduchá a účinná metodoa, která může sama stačit k vyléčení onemocnění cest dýchacích. Musí se však co nejdříve když se nemoc objeví.

Krev se díky horké lázni odvede z překrvené oblasti a tím se utlumí bolest. Stimulují se bílé krvinky a zvyšuje se tak odolnost vůči virům a bakteriím. Lázeň vyvolává pocení a tím i vylučování jedů z těla. Nohy ponořené do vody by se neměly dotýkat okraje nádoby. Lázeň ve vodě tak horké, jak pacient snese, by měla trvat 20 minut. Poté přelijeme nohy pacienta ledovou vodou a vytřeme je do sucha ručníkem. Následovat by měl třicetiminutový odpočinek.

Horkou lázeň použijeme při bolesti hlavy, v krku, zubů, uší, očí, nachlazení či zánět dutin...), v oblasti hrudi (kašel, zánět průdušek, nachlazení) a také v pánevní oblasti (bolesti břicha, zánět močového měchýře, potíže s bolestivou menstruací či dělohou, prostatou, střevy apod.).

K horké lázni potřebujeme: Nádobu s horkou vodou - nějaké umyvadlo, džbán se studenou vodou, Ručníky, prostěradlo a žínku na hlavu.

Léčebný postup:

Posaďte pacienta na židli a ponořte pacientovy nohy až nad kotníky do vody teplé 40-43 oC. Voda by měla být co nejteplejší, neměla by však přesáhnout 49 oC. Pak okolo pacienta oviňte přikrývky tak aby byl co nejvíce zakrytý. Zakryté může být i umyvadlo s vodou, tím nebude tak rychle unikat teplota vody. Teplotu vody stále udržujte přilíváním horké, ale buďte opatrní ať nedojde ke spílení. Když se pacient začne potit dejte mu na čelo studenou žínku. Takto by horká koupel měla trvat 5-30 minut. Na závěr polijte nemocnému nohy studenou vodou, osušte ho a uložte na půl hodiny do postele.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody