ZiskejZdravi.cz

Obklady hojí

Mokrá žínka nejlépe ve studené vodě se přiloží na krk, přes to suchá bavlněná látka a navrch teplá vlněná. Takto vydržíme alespoň půl až 1 hodinu. Když se studený obklad zahřeje je potřeba vyměnit. Studené obklady brzdí záněty a zklidňují nervový systém. Je možné na obklady a koupele použít i odvary z bylin.

Něco málo z mnoha užitečných obkladů
Vance Ferrell

Obklady z bylin je vlastně balzám, který si připravíme z jedné nebo více ingrediencí smíchaných s trochou teplé vody (či bylinného čaje), což je potom namazáno na vlhkou látku a přiloženo na postiženou oblast.

Obklady mohou pomoci mnohými způsoby při problémy na povrchu či pod povrchem.

1. Zelový obklad

Rozdrťte listy čerstvého bílého zelí (válečkem nebo kladívkem až pustí štávu), přilož na kůži a lehce obvázej. Vytahuje to jedy, vodu a hnis, přikládá se na rány. Nebo můžete listy nahrubo rozemlet a přikládat na postižená místa.

2. Česnekový obklad

Rozmačkejte čerstvý česnek a přidejte teplou vodu a trochu mouky. Natřete na postižené místo. Odstraňuje bolest, hnis a zánět.

Někdy je lepší použít samotný česnek - ten přikládáme na kůži přes jemné bavlněné plátno a aplikujeme na vředy, ekzémy a dermatitidy. Česnekové obklady se používají při léčbě bradavic a rakoviny kůže. Pozor, při přímém déle trvajícím obkladu česnek rozleptává kůži.

3. Bramborový obklad

Nastrouhané brambory přikládejte na modřiny, naraženiny nebo vředy.

4. Mrkvový obklad

Vezměte zbývající rozmixovanou mrkev z odšťavňovače - nebo velmi jemně nastrouhanou - a přikládejte na modřiny, boláky, popraskanou kůži či bradavky.

5. Kostivalový obklady

Rozmačkejte listy, nebo rozemelte kořeny a zvlhčete kostivalovým čajem. Je to perfektní na otevřené boláky, rány nebo otoky.

6. Fíkový obklad

Zahřeje fíky na 3 minuty, rozřízněte a aplikujte na zanícený bolák. Hnis zevnitř se vytlačí ven.

7. Obklad z lněného semínka

Vařte v malém množství vody, abyste získali léčivý olej z vnější kůže semínka. Míchejte to dřevěnou vařečkou, vmíchejte trochu olivového oleje (jen tolik, abyste rozpustili ztvrdlé hrudky). Vložte do plátěného pytlíku, namočte do horké vody a aplikuje horké na bolestivou oblast.

8. Zázvorový obklad

Povařte zázvorový kořen ve vodě anebo přidejte práškový zázvor do vroucí vody. Namočte do toho kus látky a přikládejte pro odstranění bolesti a taky k prokrvení a přivedení krve na povrch postižené oblast.

9. Chmelový obklad

Namáčejte deset minut a přikládejte. Léčí záněty a vředy, snižuje bolesti zubů.

10. Ovesný obklad

Vychlaďte uvařené ovesné vločky nebo oves a dejte na měkký, bavlněný kus látky. Přiložte na zanícenou oblast a hmyzí kousnutí. Zakryjte suchým obvazem a přilož horký obklad.

11. Cibulový obklad

Přikládejte nasucho opečené plátky cibule na modřiny, zanícené a zraněné oblasti. Ve stavu nouze použijte syrovou cibuli. Stejně jako mrkev a tuřín, má i cibule úžasnou čerpací schopnost.

12. Jitrocelový obklad

Přiložte lístek této nedocenitelné bylinky rozdrcený nebo pomačkaný na oteklou nebo krvácející ránu. Obvažte nebo upevněte náplastí. Pokud dojde k přehřátí, vyměňte.

13. Rýže

Namočte celozrnnou rýži do malého množství vody na 12-24 hodin. Buď to lehce povařte anebo rozdrťte syrovou rýži na kaši a vytvořte pastu. Aplikujte na ránu.

14. Šalvějový obklad

Aplikujte chladný čaj nebo horké rozmačkané listy na hrubé odřeniny a poranění.

15. Solný obklad

Zahřejte ve vodě několik lžic hrubé soli. Vložte do povlečení na polštářek a přikládejte na zraněná a bolestivá místa.

16. Tofu obklad

Vodu ze sojové kostky vymačkejte, přidejte polévkovou lžíci pšeničné mouky a namažte na zanícenou oblast. Tento obklad střídejte s horkým zázvorovým obkladem, abyste odstranili bolest.

17. Řebříčkový obklad

Spařte lístky ve vodě a aplikujte. Snižuje to otoky a ulevuje bolavým uším. Léčí modřiny a odřeniny. Řebříčkový čaj je výborný na umývání pro kojící ženy s popraskanými bradavkami nebo na omývání při vyrážkách, ekzémech a vřídcích.

18. Čárklové obklady (z dřeveného aktivního uhlí)

Tohle je skvělá léčba. Obklady z dřeveného aktivního uhlí - čárku obklady jsou jedny z nejúčinnějších na široké spektrum obtíží. Aplikujte zvlhčený čárkl na látku a použijte pro povrchové infekce. Pro hlubší infekce vložte čárkl smíchaný s vodou na kaši do plátěného pytlíku a aplikujte přes noc, ráno vyměňte. Je to skvělé pro hlubší infekce ne jen pro ty povrchové.

19. Jílový obklad

Zajistěte si kvalitní jíl a sterilizujte ho v troubě. Nebo si ho kupte v obchodě se zdravou výživou či hrnčířskými potřebami. Rozmíchejte s trochou vody nebo bylinného čaje, abyste získali tuhou kaši, jako těsto na chleba. Aplikujte na modřiny a infekce. Smíchejte s rozemletými listy ze zelí a přikládejte na vředy a nádory. Smíchejte s kajenským pepřem nebo zázvorem a aplikujte na bolavé klouby (artróza)

text: NaseZdravi.infoEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody