ZiskejZdravi.cz

Domácí výroba léčebného dřevěného uhlí

Dřevěné uhlí - čárkl je cennou látkou, kterou by měl každý mít stále v lékárničce. Adsorbuje totiž velké množství chemikálií, jedů, toxinů. Působí v organismu detoxikačně a léčebně. A využijete jej při nejrůznějších otravách, ale i třeba při preventivní detoxikaci organismu. Pomáhá při zánětech a infekcích jak vnitřně, tak ve formě obkladů. Výroba dřevěného uhlí probíhá spalováním při teplotách 600 0C bez přístupu vzduchu. Následně se uhlí aktivuje vstříknutím páry nebo působením silných minerálních kyselin. Pokud máte zahradu, dřevěné uhlí si můžete vytvořit i v domácích podmínkách.

Jako vhodný materiál vám poslouží tvrdé dřevo (např. Buk, vrba, borovice, dub, skořápky vlašských ořechů). Dřevěné uhlí je silnější než uhlí živočišné, které se vyrábí z kostí a krve zvířat. Obsahuje 90 % uhlíku oproti živočišnému, které obsahuje jen 11 % adsorpčního uhlíku. Dřevěné uhlí, prodávané v drogériích na grilování nejsou vhodným zdrojem na výrobu adsorpčního uhlí, protože jsou v něm krom dřeva další chemické a výplňové látky.

Vykopejte si v zemi díru asi 0,5 m hlubokou a zapalte v ní tvrdé dřevo. Až se dřevo dobře rozhoří, zakryjte díru velkým kusem pocínovaného ocelového plechu, na který nahromaďte drny a vykopanou hlínu, aby se do ohniště nedostával vzduch a vytvořilo se vakuum. Dřevo se takto spálí a vznikne uhlí s adsorbční schopností. Zuhelnatělé kousky potom rozdrťte kladívkem například v pytlíku tak aby vznikly malé kousky, které pak budeme moci dát do mixéru a rozmixovat na jemno. Rozmixované uhlí pak dobře uzavřete, protože jinak bude adsorbovat nečistoty i ze vzduchu.

Text:ZiskejZdravi.cz

 

 

 

 Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody