ZiskejZdravi.cz

Cibulový sirup na kašel

Podzimní sychravo, zimní plískanice, či jarní únava. Kdo by neznal rýmu a kašel a jak nepříjemné i takové obyčejné nachlazení může být. Cibulový sirup je jednoduchý, levný a osvědčený lék na kašel, který může mít každý rychle po ruce tak jako ho měly po ruce naše babičky. Nač kupovat hned drahé léky na vykašlávání, jen co nemoc propukne, když cibule je dobře účinná a bez škodlivých látek.

 

Cibulový sirup je sladký a pokud ho dochutíte citrónem je i chuťově vyvážený a děti tak nemají problém ho přijmout. Otrlejší povahy můžou k cibuli přidat i stroužek česneku. Když cibule pustí šťávu, vložíme sklenici do lednice, aby šťáva nekvasila a vydržela déle.

Recept: Dvě cibule si nakrájíme na jemno, vložíme do mističky nebo skleničky s víčkem přidáme 2 lžíce medu a rozmícháme. Kdo chce může pro lepší chuť i účinek zakapat 1 lžící citrónové šťávy. Necháme uzavřené stát, dokud cibule nepustí šťávu (několik hodin) a pak užíváme 3x denně lžičku.

Cibule obsahuje vitamíny B a C a z minerálů množství vápníku, hořčíku, sodíku a draslíku. Cibule stejně tak, jako česnek, obsahuje allicin, který působí antibakteriálně u širokého spektra infekčních onemocnění a i obsah síry pomáhá významně bojovat proti infekcím. Nevěřili by jste, že cibule dokáže vyvolávat i radost, obsahuje totiž přírodní látky - endorfíny a stimuluje srdečně-cévní systém, působí antiskleroticky a desinfekčně ve střevech. Při výběru cibule platí, že červená cibule má účinky silnější a chuťově je i lépe snesitelnější.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody