ZiskejZdravi.cz

Celkový zábal

Při zábalu dochází k tomu, že se mezi kůží a zábalem vytvoří vrstva teplé páry, a díky tomu dochází k tišení různých bolestí. Na kůži se rozšiřují póry a zábal tak pomáhá zbavit tělo škodlivých látek. Celkový zábal pomáhá při nachlazení, horečce, rýmě, bronchitidě...(nedělat u starých a oslabených osob se srdečními chorobami)

Bavlněnou látku namočíme, nejlépe ve studené, nebo trochu vlažné vodě, pokud to nesnesete tak případně lze i teplé a vyždímáme. Nejvýraznější účinky má ovšem zábal studený. Dospodu na postel dáme teplou přikrývku, přes to suchou bavlněnou a navrch mokrou - lehneme si a nejlépe někdo blízký nás zabalí. Takto vydržíme 1-2 hodiny a potom se osprchujeme, nebo vykoupeme.

Před zábalem by nám neměla být zima, pokud nám zima je, musíme se nejdříve zahřát a před zábalem je potřeba dojít si na toaletu, abychom pak nevstávali. V průběhu zábalu bychom neměli spát.

Do vody k zábalu můžeme přidal i některé léčivé byliny, které zvýší účinnost zábalu. Například heřmánek, dubová kůra, přeslička, ale také mořskou sůl, či ocet.

Text:ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody

Přírodní léčba - jak využívat sílu přírody